AIESEC PRAHA

Wednesday, August 13, 2008

My DT internship in Izmir Turkey 2008

Ahoj AIESEC Praho,
zdravím Vás všechny až z moc přehřátého Turecka, kde trávím už svůj 2 měsíc na DT praxi, kterou beru jako neuvěřitelnou zkušenost plnou nádherných zážitků, na která nikdy nezapomenu!

Pracuju na projektu Myself-My world, který získal nejlepší ocenění v celém Turecku! Moje práce tady se blíží ke konci, takže Vám teď můžu říct, co jsem tu celé dva měsíce dělala. První týden začal tím, že jsem poznala všech svých 12 spolutraineeků - každý z nich pochází z jiné země, takže jsme byla dost různorodá skupina (Holansko, Polsko, Ukrajina, Kanada, USA, Trinidad a Tobago, Egypt, Hawaii, Čína, Japonsko, Malajsie a Hong Kong). Naše práce začala školením, která se týkala time-managementu, project managementu, team managementu a dalších, od profesionálů na jedné z místních univerzit. Ze všech našich hodin jsme si dělali poznámky, které jsme použili následující týden, kdy jsme "brainstormovali" o letním kempu! V průběhu letních prázdnin jsme pořádali dva letní kempy pro studenty ze středních škol z celého Izmiru. Hlavním naším cílem bylo jim představit naše země, pomoci jim zlepšit jejich angličtinu a naučit je něco nového! Na každém z kempů bylo 60 dětí, takže jsme si je rozdělili do menších skupinek, kde jsme jim představili jednotlivé téma a ve skupinkách jsme hrály hry, které jim pomohly si uvědomit, o čem se ten den bavíme! Jeden den jsme se například bavili o "Body language", kde jsme si pak zkoušeli předevšemi prezentovat nějaké téma. Řekli jsme si, co bylo super, na čem je třeba zapracovat. Pro mě bylo nejkrásnější vidět, když na konci kempu studenti představovali jejich zemi a jak velký pokrok udělali! Zapracovali na sobě a výsledek mohli na sobě vidět sami!

S dětmi jsme prakticky trávili celý den - od ráno 10 hodin do 10 večera, kdy jsme společně šli na večeři a pak seděli na pobřeží u moře! Bylo nádherné vidět, jak nás děti obdivují a berou nás a kemp jako jejich nejlepší zkušenost. Velká většina z nich nikdy nebyla v zahraničí a tahla příležitost jim pomohla si uvědomit, jak moc je důležité učit se cizí jazyk a pracovat na sobě!

Před mým pobytem jsem přesně nevěděla, co mám od tohoto pobytu očekávat, ale teď vím přesně, že to byla zkušenost k nezaplacení. Turecko je země odlišná od té naší a naše rozdílnosti mi pomohly si uvědomit, co v životě chci, bez čeho nedokážu žít a určite si teď vážím toho, co doma mám!

Zuzka

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]<< Home