AIESEC PRAHA

Saturday, January 02, 2010

konference TWIN 2009

Od 30.10. do 6.11. (ano celých 7 dní) jsem se účastnil mezinárodní konference TWIN s podtitulem Trade Free-Treat Fair. Většina programu se odehrávala v Německém Karlsruhe, přestože nechyběly i mnohé poznávací zájezdy do okolních měst.

První 3 dny jsme se intenzivně věnovali tématu konference, kterým byly zemědělské politiky EU a jejich dopad na africké zemědělství. Agenda začala krátkým seznámením delegátů, následovalo představení zemí zastoupených na konferenci. Dále probíhalo seznámení s tématem, zejména formou diskuze. Probrali jsme jak a proč Evropská Unie subvencuje evropské zemědělce a vytváří kvoty na dovoz a naopak jaké problémy kvůli tomu vznikají na straně africkém zemědělství. Diskuze nepostrádala kvalitu, jelikož bylo zastoupeno 12 zemí a bezmála polovina z 25 delegátů byla z Afriky, např. Keni, Nigerie a dalších států.

Druhá polovina konference byla věnována tvoření vazeb mezi delegáty a poznávání okolních krajů. 4. den jsme navštívili Strasbourg, tamní Evropský parlament, kterým nás provedl francouzský eurokomisař. 6.den byl na plánu Heidelberg, toto staré město jsme si prohlédli a navštívili jsme místní hrad.

Závěr všech dní byl věnován zábavě. Od návštěv místních hospod, tzv. „Tramvajovou party“ a dvou Global Village (akce na které každá země názorně představuje svoji kulturu, svá národní jídla a pití) a poslední den jsme společně strávili na chatě. Byla to pro všechny delegáty vynikající šance více se sblížit a poznat se se zástupci rozličných kultur.

Během celé konference panovala velice uvolněná a příjemná nálada, která jen dále vyzývala ke sdílení zajímavých zkušeností a zážitků. Rozvíjet se v takovémto multinárodním prostředí považuji za jednu z nejlepších možností, kterou mladým lidem AIESEC poskytuje.

Kryštof

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]<< Home