AIESEC PRAHA

Sunday, April 25, 2010

euroXpro - motivace, inspirace, kontakty

euroXpro je mezinárodní konference pro nové členy národních poboček (MC) a prezidenty lokálních poboček (LCP).

Říkáte si, co je tak zvláštního na zahraničních konferencích? Nevíte, proč pobočky platí svému vedení cesty a poplatky za zahraniční konference na exotických místech? Ještě v únoru tohoto roku mi to také nebylo jasné. Pak jsem se jako členka národní pobočky dostala na euroXpro v Turecku.

Neměla jsem před odjezdem příliš důvěru v turecký organizační tým (OC), ani v tým agenda managerů a faci.
První se ukázala jako oprávněné - už vyzvednutí z letiště byl pro turecké OC nepřekonatelný problém. Nakonec jsme se v deset v noci museli do hotelu vzdáleného 100 km od Istanbulu dostat sami hromadnou dopravou.

Druhá obava se nakonec ukázala lichou. Ano, sice uznávám, že jsem si z expra neodnesla stovky popsaných stránek, ale počet nápadů a inspirace, kontaktů a známých mám na celý rok dopředu.
Většina tréninků sice nebyla na témata, o kterých bych nikdy před tím neslyšela, ale úhel pohledu přinesený zahraničními facilitátory a ostatními zahraničními delegáty mi pomohl uvědomit si nové souvislosti, které by mě bez jejich komentářů, otázek nenapadly.
Stejně tak si cením toho, že jsem měla možnost týden obědvat a večeřet ve společnosti ostatních MC VPs PR/Comm z CEE a WENA regionu. Jednak jsme se během těchto večeří a obědů seznámili natolik, že dále zůstáváme v kontaktu, posíláme si materiály, které používám, a informujeme se o tom, co se ve které zemi děje v PR a marketingu.

Celkově, ač bych to před 2 měsíci neřekla, musím přiznat, že expro mi pomohlo objevit užitečnost mezinárodních konferencí a mezinárodnosti AIESEC. Naučila jsem se taky, že není možné čekat, že si pokaždé odnesu 100 % nových poznatků z každé příležitosti, ale že to by taky nemělo být cílem. Někdy je mnohem užitečnější to, co si najdu za tím, co mi vykládá facilitátor nebo AI (AIESEC international) člen. Přemýšlet nad tím, hledat si to svoje, implementovat to na svoji realitu, i když to s ní nemá na první pohled mnoho společného.

Posledním aspektem byla získaná motivace a nabrání sil, ke kterému jsem se díky expru dostala. Zahraniční konference, kde nemáte stálý přístup k internetum popř. čas na odpovídání na emaily a na řešení každodenních problémů, je nejlepším způsobem, jak si odpočinout a nabrat síly do další práce.

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]<< Home